2011. február 8., kedd

Ennyi küzdelem egy igazolásért.....

A jó magyar bürokrácia és lehúzás nem kíméli a Sulit sem. Kicsit több, mint két hete kiderült ugyanis, hogy akinek aerobik oktatói ambíciói vannak, az virítson gyorsan egy üzemorvos által kiállított munkaalkalmassági igazolást. Azért gyorsan, mert a május 20-ai vizsgára február 12-én be kell jelentkezni, és enélkül biza nem lehet. És azért nem jó a sima orvosi igazolás, mert az ingyen van, ez meg fizetős.
Lulu vidéki-lány-budapesten üzemmódban ezért segítségért kiáltott, hogy mégis hol a bánatban lehet ilyet szerezni. Jöttek is az életmentő tippek a segítőkész csoporttársaktól, felkerekedett hát a Lulu, és elkezdte a potenciális helyeket körbetelefonálni. Az első helyen közölték, hogy ők ilyet ugyan nem, menjek a háziorvosomhoz. Nekem olyanom csak Pécsen van, és most ment nyugdíjba, és gőzöm nincs, hogy az utódjának van-e ilyen szakvizsgája. A következőt több napi telefonálás útján sikerült is elérni, mondták jöjjek csak, potom 8 rugóért adják az igazolást, de friss tüdőszűrés lelet nélkül oda ne menjek! Utoljára pultos koromban voltam tüdőszűrésen, és az már jó régen volt. Go tüdőszűrés még aznap (jó betegen, köhögősen), 2 rugó ugrott kifele a pénztárcából. Szerencsére újabb segítőkész csoporttárs tippje érkezett a tüdőszűrés és az előre betervezett orvosi vizsgálat közti időintervallumban, mely szerint 2500 forintocskából is megúszható a projekt egy másik rendelőben. Nosza rajta, ma reggel betámadtam azt is. Mert csak reggel 8-tól 11-ig van rendelés, sebaj főnökkel egyeztetés, csak egy órával jövök később dógzani, mondtam én. Naiv voltam.
Személyesen a Főorvos Asszony elé járultam vizsgálat céljából. Az első kérdés: mit akarok én közgazdász létemre az aerobikkal? Mondtam neki, az egyik munka, a másik szerelem. Na itt felcsillant a Főorvos Asszony szeme, rokonlelket vélt felfedezni bennem, mert ő az orvoslás mellett mellékesen kutató is. Onnantól kezdve nem volt megállás, a vizsgálat (tapogatás, méricskélés, szemvizsgálat, részletes családi anamnézis stb.) közben élménydús beszámolót kaptam a Főorvos Asszony Nobel-díjas kapcsolatairól, zöldség-gyümölcs vásárlási szokásairól, és grátiszként jó tanácsokat az életvitelemre vonatkozóan. Ugyanis Luluka nem tökéletes, vérnyomása a béka segge alatt általában, a bal szemikém egy számot eltévesztett a tábláról, és mintha még gerincferdülésem is lenne. De semmi nincs veszve, igyak sokat, a margarint és a csirke bürkéjét meg a cupákokat felejtsem el, egyek répát a szememre, fogyasszak feketeáfonya teát, és férfitársaim, ne igyatok csapvizet, mert potenciaproblémákat okoz a sok benne lévő női hormon!
Az igazolást végül megkaptam, de csak azért, mert nagyon protekciós vagyok ám! Ugyanis haza kellett volna zavarni engemet a háziorvosomhoz, hogy beállítsa a vérnyomásomat. Ezért cserébe áprilisban vissza kell térnem az összes leletemmel, és egy friss laborvizsgálattal, amit egyelőre fogalmam sincs, hogyan fogok megszerezni, mert mint mondottam, én vidéki vagyok, vidéki lakcímmel, háziorvos (aki a beutalót adja) meg Pécsen tartózkodik, ahol én csak elvétve fordulok meg, az is hétvégén van.
Szóval gyanítom, hogy következik egyszer majd egy olyan blogbejegyzésem is, hogy "Ennyi küzdelem egy laborvizsgálatért...."

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése