Közkívánatra (közkíváncsiságra) jöjjön hát Nyuszkó Kisasszony:
Nyuszkó Kisasszony rendkívül megfontolt. A döntéseit alaposan megrágja, figyelembe véve a gazdaságossági és praktikai szempontokat. Lelkiismeretes és alapos. Valami extrém módon hajtja belülről, hogy jól akarja csinálni a dolgait, nem kell neki főnök (bár azoknak nagyon bejön, mint munkaerő), kontrollálja saját magát éppen eléggé. Megbízható és kitartó, jó széles vállszerkezete van, lehet terhelni ezerrel. Csak éppen van egy komoly defektje. Hogy BESZARI. Egy nyuszi. Szóval nem egy bevállalós típus, a kitaposott utakat szereti. És valahányszor beszari ahhoz, hogy megcsináljon valamit, fixa ideákat gyárt, hogy miért nem csinálja.
Nyuszkó Kisasszony az én személyiségem uralkodó része. A fixa ideái pedig az én önkorlátozó hiteim.
Ilyen önkorlátozó hit az is, hogy "ha egy hobbiból munka lesz, akkor már nem is szereti annyira csinálni az ember" vagy az, hogy "az aerobikból nem lehet megélni".
Sipítozott itt nekem szeptemberben megállás nélkül, hogy munka meg suli mellett nem lehet még egy Sulit bevállalni, jaaaajj most megint nem tudunk aerobik tanfolyamra menni, pedig már két éve tervezzük, de hát sajna így jártunk...
Én meg azt mondtam neki, hogy bekaphatja! Én ezt most akkor is megcsinálom. És beiratkoztam a tanfolyamra:)
Gondolom mindenkiben van egy kis Nyuszkó Kisasszony (vagy Uraság), aki fél a változástól. Az önkorlátozó hiteket pedig nem mindig könnyű felismerni. Ezért úgy döntöttem, hogy a Kisasszonyt az aerobik projektembe nem hagyom beledumálni.
Milyen jó lenne, ha Nyuszkó Kisasszonyt az élet egyéb területein (mint például szórakozás, nyaralás-telelés, és csak szimplán a nagybetűs ÉLET) is sikerülne jelentősen háttérbe szorítani. :-)
VálaszTörlésAkkor neked nem lennének határaid ezen a világon, bármit elérhetnél.......
Persze én könnyen mondom! :-))